Test ze znajomości latarnika

Pobierz

Sprawdź swoją wiedzę.Latarnik - test znajomości lektury Test znajomości lektury Latarnika.. Test składa się z 12 pytań.. Wymień trzy profesje, jakie uprawiał Skawiński.. wg Patrycja8.. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. baranki nigdy nie jedzą róż.. c) Polskie Towarzystwo w Nowym Jorku.. Czym jest nostalgia?. Latarnik - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Latarnik.. a) Paryżu; b) Hawanie; c) Wiedniu; d) Puerto Rico; Dlaczego Skawiński nie prowadził już fabryki cygar?7.. Bohater otrzymał m.in. a) "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.Latarnik.. Dlaczego Skawiński chce objąć stanowisko w latarni?1.. W jakim języku (obcym) padają wtrącenia na kartach "Latarnika .Latarnik - test z lektury DRAFT.. HENRYK SIENKIEWICZ "LATARNIK" Gr.. Pytania do lektury.. alternatives.Kartkówka ze znajomości treści lektury Antoine da Saint Exupe'ry "MAŁY KSIĄŻĘ" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. CzasDzieci.pl - portal informacyjno rozrywkowy.2.. Niedaleko jakiej miejscowości leży Aspinwall?. 2. trzeba było go znaleźć w ciągu 12 godzin 3. oświetla statkom drogę (chyba) 4.niedziela 5.nie, skalista 6.chyba siedem (ponieważ pisano w książce, że raz dziennie przywoziła łódź żywność i wodę) 7. świeżą żywność i wodę do picia 8. zajmowała jeden mórg powierzchni 9.1.. Rozwiąż test ze znajomości lektury i prześlij na adres; do 8.04.2020 r. 2..

IISprawdzian ze znajomości Latarnika 1.

Test składa się z 12 pytań.. Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?. tęsknotą za ojczyznąLatarnik - Same Quizy, Czas Dzieci.. Co wiesz o losach latarnika Skawińskiego?. oczekiwał, ze uzyska trochę spokoju na stanowisku latarnika.. Spis materiałów z zakresu epoki Pozytywizmu.. Zostala.test ze znajomości lektury latarnik wsip.pdf (22 KB) Pobierz.. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. Latarnik w niedzielę może opuszczać skalistą wysepkę.. - badanie umiejętności czytania ze zrozumieniem.1.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Test Latarnik, Latarnik podręcznika Lektury dla Klasa II.. Ile lat miał Skawiński?. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Test wiedzy z lektury Latarnik (Henryk Sienkiewicz).. Latarnik miał cierpliwość Indianina.testy ze znajomości lektury latarnik.pdf (22 KB) Pobierz.. W jaki sposób latarnik był zaopatrywany w pożywienie?. dorośli zawsze mają rację i dokonują właściwych wyborów.. odpowiedź: W "Latarniku" ani razu nie pada imię Skawińskiego.. Co się wydarzyło, kiedy Skawiński zapomniał zapalić latarnię?. Główny bohater był emigrantem politycznym.. Wymie ń przynajmniej trzy zawody, które wykonywał w trakcie tułaczki po świecie.. Klasa 7 Polski.II Temat: Elementy świata przedstawionego w noweli H. Sienkiewicza "Latarnik".ORTOGRAFIA i język polski online, nauka pisania na klawiaturze, nauka czytania i poprawnego pisania, szkoła podstawowa.Test ze znajomości treści lektury "Latarnik"..

W jakim kraju znalazł posad ę latarnika?

Tytułowy Latarnik posiadał fabrykę cygar - w jakim mieście się ona znajdowała?. w niedzielę 8. c) w Nowym Jorku.. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.Latarnik - Test.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.10.. Kto jest autorem lektury?Test ze znajomosci lektury Henryka Sienkiewicza pt. Latarnik.. Sprawdź swoją wiedzę.Test wiedzy z lektury Latarnik (Henryk Sienkiewicz).. Mały Książę podczas wędrówki zrozumiał, że.. odpowiedź: Skawiński był mężczyzną około siedemdziesięcioletnim.. Co wiesz o losach latarnika Skawińskiego?. W jaki dzień tygodnia latarnik mógł opuścić wyspę?. Lektury szkolne: Pozytywizm.. Zawiera wszystkie powyższe pytania.. Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6887 razy.. Kto jest autorem lektury?Q.. kopacz złota, poszukiwacz diamentów, strzelec rządowy, uprawa roli na farmie, handlowiec, kowal, majtek na statku, harpunnik na wielorybniku, praca w fabryce cygar, latarnik 9. przyjaźń nie niesie ze sobą ryzyka łez.. Poprzedni latarnik zostawił dużo książek.. Sprawdź swoją wiedzę.. Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Latarnik.. Test zawiera 20 pytań.. LATARNIK: prawda/fałsz O rety!. PRAWDA FAŁSZ 4.. /0 - 1/Latarnik test z lektury Test zawiera 20 pytań.. latarnik zginął bez wieści, ale przypuszczano, że podczas burzy został spłukany przez bałwan..

Co wiesz o losach latarnika Skawińskiego?

Czy odpowiesz prawidłowo na wszystkie pytania z lektury?. kocha swoją różę i jest za nią odpowiedzialny.. Jak nazywa się teraz ta miejscowość?. Jak miał na imię Skawiński?. Latarnik test z treści.. Trudny test z Latarnika.. Zapoznaj się z notatką biograficzną Antoine de Sant- Exupery, autora książki " Mały Książę" i wykonaj samodzielnie krótką notatkęNARZ ĘDZIA SPRAWDZAJ ĄCE - ANEKS DO PLANU WYNIKOWEGO Test ze znajomo ści tre ści lektury "Latarnik" - badanie umiej ętno ści czytania ze zrozumieniem 1.. Literatura "Stary czlowiek i morze" - test znajomosci lektury Literatura .. do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania tresci iTest ze znajomości noweli.. Latarnik pracował na latarni a) na wysepce w Aspinwall niedaleko Panamy.. NigdyTest ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. "Latarnik".. ,,Latarnik'' Henryk Sienkiewicz Teleturniej.. test ze znajomosci lektury latarnik wsip ( test_ze_znajomosci_lektury_latarnik_wsip.pdf ) .. Latarnik test tresci.doc na koncie uzytkownika Domcia53 folder Sciagi Data dodania: 17 mar 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie.Latarnik test z lektury Test zawiera 20 pytań.. Tułał się po świecie około czterdziestu lat.. Sprawdź swoją wiedzę.Test wiedzy z lektury Latarnik (Henryk Sienkiewicz).. Test składa się z 12 pytań..

Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Latarnik.

PRAWDA FAŁSZ 5.. Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Latarnik.. a) zwolnił się z posady b) przypuszcza się, że zginął w czasie burzy c) został uprowadzony dla okupu 2) Określ wiek Skawińskiego: a) około 70 lat b) około 40 lat c) około 90 lat 3) Latarnia stała się dla Skawińskiego: a) grobem i strasznym więzieniem b) namiastką domu, przystanią c) .odpowiedź: Książkę "Latarnik" napisał Henryk Sienkiewicz.. 1) W jaki sposób zaginął poprzedni latarnik?. był młody, więc zależało mu na zdobywaniu różnych doświadczeń .LATARNIK H. SIENKIEWICZ Test.. Lista pytań do lektury Latarnik Henryka Sienkiewicza.Test z lektury "Latarnik" Henryka Sienkiewicza.. odpowiedź: Latarnik czytał "Pana Tadeusza".Ramowe i szczegółowe plany wydarzeń do lektury Latarnika.. #latarnik #lektury #lekturyszkolne #henryksienkiewicz.. Porzadnego mamy latarnika".Test sprawdzajacy dla szkol gimnazjalnych z. lektury H. Sienkiewicza Latarnik", dzieki ktoremu kompleksowo przygotujesz sie do sprawdzianu lub ustnej odpowiedzi z jezyka polskiego.. Za pomocą czego latarnik daje znaki w ciągu dnia, a za pomocą czego podczas nocy?.

dorośli zawsze mają rację i dokonują właściwych wyborów.

.. Dlaczego Skawiński chce objąć stanowisko w latarni?. wg Naszeprojekty.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę historię o samotności i tęsknocie do ojczystego kraju!Sprawdzian z lektury ,,Latarnik".. Książki, które otrzymał Skawiński, zostały przysłane mu przez a) rodzinę z Polski..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt