Dni tygodnia wymowa po angielsku

Pobierz

Mi bardzo by pomogła jeszcze taka lekcja ucząca dni tygodnia po angielsku, bo ciągle się mylę.. Weronika P. pisze: 31 maja 2019 o 12:11 Nazwy angielskich miesięcy zawsze sprawiały mi problemy.Nazwy dni tygodnia po angielsku.. Aby utrwalić znajomość dni tygodnia po angielsku, skorzystaj z ćwiczeń oraz fiszek.. Thursday (Thu) [ ˈθɜːzdeɪ | tersdei ] czwartek.Wymowa dni tygodnia w języku angielskim Rozchmurz się, to bardzo proste !. Skróty dni tygodnia po angielsku Chyba nie jest zaskakujące, że zarówno jak w języku polskim, tak i w języku angielskim używamy różnorodnych skrótów dla nazw dni tygodnia.Ponieważ wymowa dni tygodnia w języku angielskim często sprawia Polakom problemy, proponujemy skorzystanie z polskiego zapisu fonetycznego, który polega na tym, że zamiast trudnych do odczytania symboli fonetycznych IPA, używa zwykłych liter polskiego alfabetu.. Jeśli chcesz, możesz ćwiczyć każdy dzień tygodnia w języku angielskim, wymieniając różne słowa lub łącząc zwroty, jest to łatwiejszy sposób na naukę.. Skróty nazw najczęściej używane są w kalendarzach i szybkich wiadomościach e-mail/sms.. Przetestuj się w naszych ćwiczeniach online.. Klasa 1 Angielski.. Znasz już nazwy miesięcy po angielsku, pora zaznajomić się z dniami tygodnia po angielsku.. Jak nazywają się poszczególne dni tygodnia i miesiące w języku angielskim?.

Dni tygodnia po angielsku wymowa.

Monday (Mon) [ ˈmʌndeɪ | mandei ] poniedziałek.. Dlatego, gdy chcesz napisać komuś, że robisz, coś w piątek, będzie to wyglądało: on Friday.. Tues.Nazwy miesięcy po angielsku - zapis fonetyczny (wymowa).. Friday /frajdej/ - piątek.. Do każdego słowa nagranie, zdjęcie i tłumaczenie.. Można spotkać kilka odmiennych wersji.. Dni tygodnia po angielsku ZAWSZE zapisujemy z wielkiej litery.. Monday /mandej/ lub /mandi/ - poniedziałek Tuesday /tjuzdej/ lub /tjuzdi/ - wtorekPoniżej znajdziesz nazwy dni tygodnia po angielsku wraz z ich fonetyczną wymową.. Dni tygodnia .dni tygodnia po angielsku wymowa Dni tygodnia po angielsku Dni tygodnia po angielsku wraz z tłumaczeniem oraz nagraniami z poprawną wymową.. Sunday /sandej/ - niedziela.Dni tygodnia - days of the week w języku angielskim.. Naucz się i przetestuj znajomość słówek z .Liczba wyników dla zapytania 'angielski dni tygodnia wymowa': 10000+ Angielski- week - tydzień.. Jest to darmowa, skuteczna i najlepsza nauka angielskiego online.. W tej lekcji nauczysz się takich słów jak.W języku angielskim wszystkie nazwy dni tygodnia zapisujemy zawsze wielką literą..

Dni tygodnia Znajdź słowo.

Słownictwo z działu kalendarz.. 2. wtorek - TuesdayBaza 7 słówek i wyrażeń z kategorii `Dni tygodnia`.. Na szczęście każda bezpośrednio nawiązuje do nazwy.. S unday - Niedziela.. Jeśli możecie, udostępnijcie moją lekcję.Aug 10, 2020Po pierwsze, nazwy dni tygodnia w języku angielskim, inaczej niż w języku polskim, zapisujemy wielką literą.. Na początku nauki często mylą się dni, w wymowie jak i w pisowni: Tuesday — wtorek oraz Thursday — czwartek.. Tak samo jak miesiące po angielsku nazwy zapisujemy wielką literą.Na koniec trzy uwagi: Dni tygodnia łatwo się nauczyć ponieważ wszystkie kończą się 'day' co oznacza po angielsku 'dzień'.. Rób to codziennie, aż wymówisz je perfekcyjnie.Dni tygodnia i miesiące po angielsku - Monday, Tuesday.. ; January, February.. Po drugie: W przeciwieństwie do języka polskiego, w odniesieniu do dni tygodnia w angielskim zamiast 'IN' jak w polskim stosujemy 'ON' Przykład: W poniedziałek idę do szkoły.. Dni tygodnia Znajdź słowo.. Remember the days of the week always start with a capital letter: Monday, Tuesday.. 7 dni w tygodniu po angielsku z wymową dla dzieci i początkujących.Tak się wymawia : dni tygodnia : *mondej *tjuzdej *łenzdej *ferzdej *frajdej *saturdej *sandej miesiące : *janułary *februłary *marcz *april *maj *dżuni *dżuli *august *siptemba *oktober *nowember *dicemberJun 1, 2022Dni tygodnia wraz z skrótami po angielsku..

8 fiszek lenka1Skróty dni tygodnia po angielsku.

Jest to jedna z podstaw w nauce języka angielskiego, którą łatwo jest opanować.. Niestety ich zapis nie jest jednolity.. ⦿ Thursday - /'thurz.dei/ - Czwartek.Jeśli mnie subskrybujesz, to zaznacz DZWONEK , który znajduje się obok miniaturki kanału.Dziękuję za obejrzenie!. T hursday - Czwartek.. Oto dni tygodnia po angielsku z tłumaczeniem: Monday - Poniedziałek Tuesday - Wtorek Wednesday - Środa Thursday - Czwartek Friday - PiątekOto dni tygodnia po angielsku wraz z wymową: dzień - day Monday (mandej) - poniedziałek Tuesday (tjuzdej) - wtorek Wednesday (łenzdej) - środa Thursday (ferzdej) - czwartek Friday (frajdej) - piątek Saturday (saturdej) - sobota Sunday (sandej) - niedziela Liczby po angielsku Godziny po angielsku Miesiące po angielsku Daty po angielskuDni tygodnia The 7 days of the week in English with pronunciation for kids and beginners!. = Tak naprawdę to nienawidzę poniedziałków!. Warto również zwrócić uwagę na pisownię i wymowę środy: Wednesday.Dni tygodnia po angielsku piszemy zawsze wielką literą.. Monday /mandej/ - poniedziałek.. Ten artykuł jest temu poświęcony.Dni tygodnia po angielsku: M onday - Poniedziałek.. Nic dodać, nic ująć.. Deutchestour 7 K2 Die Wochentage dni tygodnia Połącz w pary.. Naucz się nazw dni tygodnia po angielsku z systemem Fiszkoteki w niecałą minutę!.

Dni tygodnia po angielsku - nazwy i wymowa .

Pamiętaj, że tak samo jak miesiące po angielsku, nazwy dni tygodnia piszemy wielką literą.. Przykłady ich użycia w zdaniu pozwalają na zobaczenie, jak są one używane w kontekście.. Odpowiedz.. piątek, sobota, niedziela, czyli dni tygodnia po angielsku.. Opisując czas, niezbędna jest znajomość nazw dni tygodnia i miesięcy.. sortuj wg nazw angielskich | nazw polskich | poziomu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt