Ocena postaci pan tomasz katarynka

Pobierz

Jedną z nich były katarynki, a ściślej ich muzyka.W mojej ocenie pan Tomasz bohater nowelii Bolesława Prusa ''Katarynka'' był osobą dobrą,uprzejmą i bezinteresowną.Pomagał wszystkim jak tylko mógł.Jego słabością były katarynki,gdyż nia znosił ich muzyki.Gdy zobaczył niewidomą dziewczynkę która gdy usłyszała katarynkę zaczęła tańczyć i śmiać się pokazał że ludzie się zmieniają.Nie denerwował się już,a nawet chętnie ich słuchał.Moim zdaniem pan Tomasz jest postacią pozytywną.Charakterystyka pana Tomasza i ocena postaci Poleca: 63 / 100 % użytkowników , liczba głosów: 942 Zmieniał meble, przestawiał zwierciadła, kupował obrazy.Pan Tomasz - charakterystyka postaci.. W domu ma galerię pięknych obrazów i czasem w jego domu goszczą muzycy.. Z biegiem czasu wąsy posiwiały, a "czoło (…) urosło mu aż do ciemienia".Ja oceniam postać pana Tomasza z "Katarynki" ?. Głównym bohaterem Katarynki jest Pan Tomasz - elegancki "jegomość w pewnym wieku".. 2 grupy- odszukują informacje mówiące o charakterze i upodobaniach pana Tomasza.. Prezentacja pracy grup:Główny bohater ma siwe, łagodne oczy, szpakowate włosy i rumianą twarz.. Emerytowany adwokat wiedzie uporządkowany, starokawalerski żywot.. Chodzi ubrany w popielate spodnie, buty, cylinder i ciemnogranatowe palto.. Jak każdy człowiek miał rzeczy, za którymi nie przepadał..

), ocena bohaterów.

Pan Tomasz starał się dopasować swój ubiór do wysokiej .Pan Tomasz, bohater Katarynki Bolesława Prusa, jest prawnikiem (mecenasem).. 2 grupy- odszukują informacje mówiące o wyglądzie pana Tomasza, jego usposobieniu.. Obecnie jest na emeryturze.. Jest to człowiek bardzo uczynny, który zawsze starał się bezinteresownie pomagać innym.. Postać ta mi się bardzo spodobała ,ponieważ pan Tomasz posiadał niektóre cechy charakteru bardzo przeze mnie podziwiane.. Na początku nowelki poznajemy pana Tomasza jako starszego już mężczyznę o rumianej twarzy zachowującego się dostojnie i wykwintnie.charakteryzowanie bohaterów, wskazywanie znaczących różnic między nimi (pochodzenie, status majątkowy, wiek, zdrowie itd.. Ubiera się gustownie i schludnie:1, 23% 35 głosów, Pan Tomasz to jeden z bohaterów pojawiających się w noweli pod tytułem "Katarynka".. 2010-11-30 15:56:51 Harakterystyka pana Tomasza ( Katarynka ) 2010-02-05 18:08:51 jak wyobrażasz sobie dalsze losy pana Tomasza i niewidomej dziewczynki książka pt " Katarynka " 2009-11-24 15:56:43Aug 20, 2022Aug 20, 202281% 36 głosów, Bardzo polubiłam postać pana Tomasza, ponieważ mógł on się wykazać takimi cechami charakteru, które zawsze podziwiałam..

Bolesław Prus przedstawia zmianę tej postaci.

Kiedy spotykamy tego pana po raz pierwszy, jest mężczyzną starszym, rumianym, dostojnym i wykwintnym.. Pan Tomasz to główny bohater Katarynki.. Bardzo nie nawidzi katarynek i zakazał wpuszczania ich na podwórze "Katarynka rozdrażnia .Przydatność 60% Charakterystyka Pana Tomasza, bohatera noweli "Katarynka".. Mieszka w Warszawie, wynajmuje mieszkanie w kamienicy.. Mężczyzna był emerytowanym mecenasem prawa, jego bogactwo oraz estyma świadczą, iż znakomicie wywiązywał się ze swoich obowiązków zawodowych.. Jego pasją jest sztuka.. Ma rzadką już szpakowatą fryzurę, zaś jego bokobrody są naprawdę imponujące.Przydatność 75% Ocena pana Tomasza bohatera "Katarynki" B. Prusa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt